Gra ruletka online: jak grac, zasady

Spis treści

Ruletka to gra hazardowa, której nazwa pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego „małe koło”. Wywodzi się ona prawdopodobnie z włoskiej gry Biribi. W tej grze w kasynie online lub stacjonarnym, gracze mogą postawić zakłady na pojedynczy numer, różne grupy numerów, kolor czerwony lub czarny, numer nieparzysty albo parzysty lub numery wysokie (19-36) oraz niskie (1-18).

Grać
Hell Spin
4.25 rating
Bonus Powitalny
100%do400PLN+100FS
National Casino
4.75 rating
Bonus Powitalny
150%do1200PLN+150FS
Neon Vegas
4.5 rating
Bonus Powitalny
100% do 3,600 zł+200 FS

Aby wylosować zwycięski numer, krupier kręci kołem w jednym kierunku, a następnie kręci kulą w przeciwnym kierunku wokół pochylonego, okrągłego toru biegnącego po zewnętrznej krawędzi koła. Kulka w końcu traci pęd, przechodzi przez obszar deflektorów, spada na koło i wpada do jednej z 37 (pojedyncze zero w ruletce francuskiej/europejskiej – o tym za chwilę) lub 38 (podwójne zero w ruletce amerykańskiej) lub 39 (potrójne zero w „ruletce piaskowej”) przegródek na kole. Wygrane są następnie wypłacane każdemu, kto postawił udany zakład.

Możliwość spróbowania szczęścia w ruletce oferują wszystkie kasyna dla polskich graczy. Można także wypróbować swoich sił za darmo, bez żadnego ryzyka, testując wygodnie wszystkie opcje i nie tracąc przy tym ani złotówki.

Rodzaje ruletki dostępne w najlepszych polskich kasynach

Jak każda klasyczna gra, także i ruletka doczekała się różnych wariantów. Można rozgrywać ją przy pomocy dwóch kul, istnieją wersje z literami alfabetu obok cyfr i tak dalej. W tym tekście porównamy trzy najpopularniejsze wersje spotykane w polskich kasynach. Różnice są subtelne, jednak wpływają znacząco na prawdopodobieństwo wygranej.

Francuska ruletka Europejska ruletka Amerykańska ruletka
 • Zawiera pole „zero”
 • W przypadku wylosowania pola „zero” krupier zwraca graczowi połowę zakładu ( zasada „la partage”)
 • Zasada „en prison” – kolejna szansa na wygranie postawionej kwoty, gdy kula wyląduje na polu „zero” podczas zakładu czarny/czerwony i parzyste/nieparzyste
 • Przy dobrym układzie przewaga kasyna wynosi tylko 1,35%
 • Brak dodatkowych zasad – to jest „podstawowa” wersja ruletki
 • Przewaga kasyna wynosi 2,7%
 • Zawiera dwa pola „zero” – ich trafienie oznacza natychmiastową przegraną
 • Przewaga kasyna wynosi 5,26%

Cechy charakterystyczne ruletki w wersji europejskiej

Amerykańską wersję ruletki od wersji europejskiej różni mały detal. Nie jest to koło ruletki ani sama kula. Jednak ten drobny szczegół powoduje, że jest ona chętniej wybierana przez graczy w kasynach internetowych oraz stacjonarnych. Ten wariant gry posiada jedno pole z cyfrą 0. Dzięki temu współczynnik RTP w tej grze wynosi 97,3%. Wszystkie pozostałe funkcje pozostają bez zmian.

Amerykańska wersja ruletki online

Wersji ruletki zwanej amerykańską na kole znajduje się dodatkowe pole z cyfrą 00. Gdy podczas losowania kula ruletki padnie na tym polu, gracz traci zakład. Ruletka zasady gry są poza tym nie zmienione. W tej odmianie przewaga kasyna wzrasta do 5,26%. Nic więc dziwnego że operatorzy kasyn online chętniej oferują tę grę w swoim lobby. Zarówno wersja amerykańska jak i europejska dostępne są w wersjach demo oraz w wersjach mobilnych na telefony i tablety.

Francuska wersja ruletki online

To trzecia popularna wersja ruletki spotykana często w internetowych kasynach. Obracające się koło ma tutaj tyle samo pól, co w wersji europejskiej. Spotkamy na niej tylko jedno pole z cyfrą 0. Wprowadzono jednak w tej grze dwie zasady, które powodują, że należy ona do najatrakcyjniejszych odmian tej gry hazardowej:

 • En prison – gdy podczas losowania po złożeniu zakładu kula zatrzyma się na polu z cyfrą 0, krupier daje nam szansę na zatrzymanie połowy zakładu i wycofanie się z gry lub ponowne losowanie. Jeśli jednak podczas drugiego losowania ponownie wylosujemy 0, tracimy w ten sposób cały zakład. Zasada ta obowiązuje tylko podczas zakładów dających największą szansę na wygraną (czerwone/czarne itp.).
 • Le partage – Zasada ma zastosowanie również w przypadku wylosowania cyfry 0. Takiej sytuacji mamy prawo podzielić swój zakład na dwie części, z których jedna przypada nam, a druga kurierowi. Reguła ta powoduje, że przewaga domu maleje tutaj do zaledwie 1,35% Jest najniższa spośród wszystkich wersji ruletki.

Ruletka z progresywnym jackpotem w kasynach online

W dobrych kasynach online spotkać niekiedy można specjalną wersję ruletki, w której część zakładu składanego przez graczy. Pieniądze zbierają się tam do chwili, w której jeden z graczy trafi zwycięską kombinację. Przypomina to klasyczne automaty jednoręki bandyta z progresywnymi wygranymi i wygrane w tej ruletce potrafią być naprawdę wysokie. Jeśli chcecie sięgnąć po dziesiątki czy nawet setki tysięcy złotych, właśnie w stronę tych gier powinniście skierować swoje kroki.

Ruletka z krupierem na żywo w kasynie online

W odróżnieniu do wersji wideo gra z krupierem z krwi i kości oznacza o wiele większe emocje. Współczesna technologia pozwala na streamowanie całej rozgrywki w bardzo wysokiej rozdzielczości, w związku z czym graczy może poczuć się tak jak w prawdziwym kasynie. Krupier normalnie wchodzi z nami w interakcję, przyjmuję zakłady i oznajmia, komu w udziale przypadła wygrana. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przy stole wraz z nami siedzą także inni gracze. Możemy więc obserwować strategię hazardzistów całego świata i podpatrywać bardziej doświadczonych graczy.

Inne rodzaje ruletki spotykane w polskich kasynach internetowych

Oczywiście jedynym ograniczeniem w przypadku roletki jest wyobraźnia twórców. Istnieje więc kilka innych wersji, która również spotkamy podczas wycieczki do kasyna internetowego:

 • Ruletka z dwoma kulami – w tej wersji mamy również do czynienia z 38 polami. Obie kule wypuszczane są równocześnie. Zakłady tak zwane wewnętrzne są niżej wyceniane niż w pozostałych odmianach ruletki, natomiast zakłady zewnętrzne charakteryzują się wyższą płatnością.
 • Ruletka podwójna – w tym wypadku podwójne są bębny z zaznaczonymi cyframi. Dwa razy więcej cyfr oznacza, że tabela zakładów i wygranych bardzo różni się od tradycyjnej ruletki.

Rodzaje zakładów w ruletce online

Czy istnieje idealna strategia gry w ruletkę, która zapewnia wygraną? Niestety grą tą rządzi matematyka i rachunek prawdopodobieństwa. Pomimo rozmaitych systemów reklamowanych i sprzedawanych online, minimalna przewaga kasyna sprawia, że ostatecznie gracz będzie stratny. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje zakładów, które z grubsza można podzielić na dwie kategorie: zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Inside bets – w tym przypadku wystarczy, że kulka wypadnie na jedno z pól z naszym numerem:

 • Straight up – czyli pojedynczy numer – 35 do 1
 • Split – dwa numery obstawione jednym żetonem położonym na linii między nimi – 17 do 1
 • 3 line/street – pionowa linia trzech numerów na polu gry – 11 do 1
 • 4 corner – cztery numery obstawione żetonem położonym na rogu je łączącym – 8 do 1
 • 6 line – dwie pionowe linie, każda po 3 numery – 5 do 1

Outside bets – tutaj obstawiamy pola zewnętrzne,

 • dozen – zakład, że kulka wypadnie na konkretny tuzin, czyli numery od 1 do 12, od 13 do 24 itd.) – 2 do 1
 • column – zakład, że kulka wpadnie na konkretną kolumnę – 2 do 1
 • 1-18 oraz 19-36 – obie kulki na jednej połowie planszy – 1 do 1
 • Parzyste, nieparzyste, czarne, czerwone – obie kulki na zaznaczonym polu – 1 do 1
 • Black / Red –kulka na polu czerwonym lub czarnym – 1 do 1

Wskaźnik RTP oraz ROI w ruletce internetowej

Współczynnik RTP ma zastosowanie do większości losowych gier hazardowych, w tym automatów jednoręki bandyta i ruletki. Strategia gracza w przypadku gry w ruletkę ma niewielki wpływ na rachunek prawdopodobieństwa. Jeśli spędzimy przy stole z ruletką wystarczająco dużo czasu i obstawimy kilka tysięcy zakładów, określona kwota powinna wrócić do naszego portfela.

Wskaźnik RTP wyrażony jest w procentach.

Liczba 97,30% oznacza, że przy wystarczająco długiej grze z każdych 100 zł postawionych na zakłady w ruletce europejskiej do naszej kieszeni wróci 97,30 PLN. Oczywiście im wyższy współczynnik RTP, tym większe mamy szanse na to, że odejdziemy od stołu z wygraną.

Odmiana ruletki RTP
Europejska 97,30%
Francuska 97,30-98,65%
Amerykańska 94,76%

Czym jest ROI w ruletce online?

„Return of Investment” to inaczej zwrot przy określonej inwestycji w grę hazardową. Jeśli udajemy się do kasyna z budżetem 1 000 zł, powinniśmy założyć sobie wcześniej, jaka wygrana będzie na satysfakcjonowała.

Przyjmuje się, że w ruletce całkiem niezła wygrana wynosi 20% kwoty, którą inwestujemy w grę.

W przypadku wymienionego wyżej budżetu jeśli uzyskamy wygraną na poziomie 200 zł, warto wtedy odejść od stołu. Oczywiście to tylko teoria. Każdy gracz kieruje się własnym instynktem i intuicją. Dla jednych będzie to niska kwota, dla innych będzie to całkiem solidna wygrana.

Jak grać w ruletkę, aby wygrać?

Choć nie istnieje w 100% zwycięski system gry, na przestrzeni lat opracowano kilka strategii, które mogą przybliżyć nas do zwycięstwa bardziej, niż obstawianie całkowicie losowe według własnego widzimisię. Systemów takich jest naprawdę dużo i przed przystąpieniem do gry na prawdziwe pieniądze warto przyswoić sobie podstawową wiedzę na ich temat.

System Martingale

To system najprostszy i najbardziej rozpowszechniony system, zwany również systemem podwajania stawki. Na czym on polega? Po pierwsze, ma on zastosowanie wyłącznie przy zakładach, w których mamy tylko dwie możliwości wyboru i teoretyczną szanse na wygraną w okolicach 50%: czerwone/czarne, parzyste/nieparzyste, niskie/wysokie. Po drugie – w przypadku przegrania pierwszego zakładu, podwajamy stawkę. Oczywiście nieistotne jest, czy obstawimy tak samo, czy przeciwnie – przecież szansę mamy cały czas w wysokości 50%. Po trzecie – podwajamy stawkę tak długo, aż wreszcie wygramy. Wówczas jesteśmy do przodu o jeden, początkowy zakład.

System Fibonacciego

Ta metoda zakładów w ruletce wymaga mniejszego wzrostu wysokości zakładu z gry na grę. W rezultacie, straty są mniejsze, ale ich odrobienie wymaga więcej czasu. Osią systemu gry w ruletkę Fibonacciego jest ciąg Fibonacciego, sekwencja liczb 1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 … Aby obliczyć następną liczbę w sekwencji Fibonacciego, wystarczy dodać dwie poprzednie liczby. Jak zatem grać? Wystarczy po prostu stawiać zakłady zgodnie z sekwencją liczb w ciągu. W pierwszym zakładzie należy postawić 1.

Następnie, jeśli przegrasz, postaw ponownie 1. Po drugiej przegranej grze, należy postawić 2 jednostki, a po trzeciej przegranej kolejce postawić 5 jednostek, kontynuując według sekwencji do 5, 8, 13 jednostek i tak dalej. Dla ułatwienia, w czasie gry warto mieć liczby ciągu Fibonacciego napisane na kartce lub w telefonie. Kiedy zaczniemy wygrywać, system Fibonacciego staje się nieco bardziej skomplikowany. Jeśli miałeś na tyle szczęścia, że wygrałeś w pierwszej kolejce, po prostu zacznij od nowa.

System d’Alembert

Zaczynamy od ustalenia minimalnej stawki względem minimum stołu, a następnie ustawiamy odpowiednią stawkę maksymalną. Nasz zakład powinien być bardzo mały w porównaniu do maksymalnego dopuszczalnego zakładu. Cokolwiek zdecydujesz, wybrana przez ciebie liczba będzie jedną jednostką, np. 10 zł.

Aby uzyskać najlepsze wyniki z systemu ruletki d’Alemberta należy obstawiać tylko zakłady zewnętrzne o równych szansach, które obejmują nieparzyste, parzyste, czerwone i czarne. Jak praktycznie zastosować ten system: Obstawiamy jedną jednostkę. W naszym przykładzie, nasz zakład to 10 zł. Jeśli wygrasz, po prostu powtarzasz pierwszy krok. Jeśli przegrasz, przejdź do kroku drugiego. Podnieś swój zakład o jedną jednostkę. W tym przykładzie, nowy zakład będzie wynosił 20 zł. Jeśli przegrasz, możesz przejść do kroku 3.

Najlepsze strategie pozwalające wygrać w ruletce online

Ponieważ ruletka jest grą całkowicie losową, tak naprawdę nie istnieje idealny system, który zagwarantuje nam wygraną w 100% przypadków. Jedyne co gracz może uczynić przed wejściem do kasyna, to przyjąć określoną strategię obstawiania. Warto więc wiedzieć, że korzystając z ruletka system, możemy się jedynie zbliżyć do wygranej, a obrana strategia może, ale nie musi okazać się skuteczna. Poza wspomnianymi wyżej systemami doświadczeni gracze trzymają się kilku reguł.

Minimalizacja ryzyka

Wybierając zakłady o największym prawdopodobieństwie uzyskania wygranej, mamy większą szansę na częstsze wypłaty w niższych kwotach, niż gdybyśmy od razu przystąpili do obstawiania wysoko płatnych zakładów, które jednak bardzo trudno jest uzyskać. Jest to częsty błąd popełniony przez niedoświadczonych graczy. Najlepszym rozwiązaniem jest więc stopniowe zwiększanie zakładów i rozpoczęcie gry od niskich kwot. Zawsze możemy podnieść stawkę, jeśli koło fortuny przechyli się na naszą korzyść.

Róbmy sobie przerwę

Gra w kasynie internetowym jest źródłem wielkich emocji. Czasami te emocje mogą okazać się zwodnicze. Dlatego jeśli mamy opracowaną pewną strategię gry, nie dajmy się ponieść emocjom. W sytuacjach gdy czujemy za dużo adrenaliny, lepiej jest co jakiś czas:

 • zrobić sobie przerwę,
 • odejść od stołu,
 • przejść się na spacer,
 • wrócić do gry później.

Czego nie robić podczas gry w ruletkę

Niedoświadczeni gracze popełniają sporo błędów. Jeśli ich unikniemy, czas spędzony w kasynie internetowym będzie czystą przyjemnością a nie źródłem stresu. O czym więc powinniśmy pamiętać przed rozpoczęciem składania zakładów?

Doszukiwanie się powtarzalności w losowaniach

To szkolny błąd powtarzany często przez niemal wszystkich hazardzistów. Polega on na błędnym założeniu, że wcześniejsze wyniki mają wpływ na kolejne losowania. Tak jednak nie jest. Rachunek prawdopodobieństwa nie bazuje na informacjach z poprzednich wyników. Dobrym przykładem jest tutaj klasyczne Lotto.

Fakt, że w ostatnich latach częściej padała liczba 19, 31 bądź 7, nie oznacza, że w przyszłości również tak będzie.

Niektóre wersję elektronicznej ruletki online zamieszczają tabelę z wynikami poprzednich losowań. Nie ma sensu tracić czasu na zagłębianie się w nie. Każde kolejne losowanie odbywa się całkowicie niezależnie od historii wyników i obserwacja częstotliwości występowania poszczególnych liczb nie gwarantuje nam wygranej.

Korzystanie z systemu Martingale

Tysiące hazardzistów głowiło się nad tym, jakie strategie obstawiania przynoszą nam największe szczęście. Nikt jednak nie wpadł na to, jak można o grać w ruletkę i wygrywać w 100% przypadków. Gdyby tak było, świat robiłby się od miliarderów którzy wzbogacili się na grze w kasynie. Sztywne trzymanie się reguł ma jednak to do siebie, że najzwyczajniej w świecie nie potrafimy odpuścić i powiedzieć sobie stop. Dlaczego tak się dzieje?

 • Fakt, że coś działa na papierze, nie znaczy, że będzie działało w praktyce.
 • Sztywno trzymając się systemu Martingale, bardzo szybko przekroczymy własny budżet.

Najlepsi dostawcy ruletki online w polskich kasynach

Wersje ruletki video znajdziemy w większości najlepszych kasyn dla polskich graczy. Niektórzy producenci są jednak bardziej popularni niż inni. Jest to zasługa tego, że ich produkty są naprawdę dopracowane pod względem graficznym, nie wieszają się, a niekiedy nawet posiadają progresywnego jackpota.

Dostawca Przykładowe gry Kasyno dla polskich graczy
Belatra
 • American Roulette
 • European Roulette
 • Lucky Roulette x500
Wild Fortune Casino
Netent
 • European Roulette
 • VIP Roulette
 • American Roulette
 • Roulette Advanced
National Casino
Betsoft Gaming
 • VIP American Roulette
 • European Roulette
 • Zoom Roulette
 • American Roulette
Spin Samurai Casino
1X2 Gaming
 • European Roulette
 • Roulette Diamond
20bet Casino

Historia ruletki w Europie

Przyjęło się mówić, że ruletkę wymyślił francuski matematyk Blaise Pascal. Jednak współcześni historycy zgodni są co do tego, że gra ta ma swoje korzenie w grach i turniejach uprawianych przez żołnierzy w Europie i w Azji. Uważa się, że chińskie i rzymskie armie grały w grę przypominającą ruletkę zanim wynaleziono współczesne koło do ruletki. Chińscy żołnierze torturowali wręcz schwytanych żołnierzy na kołach i obstawiali wynik tego. Z kolei starożytni Rzymianie do gry wykorzystywali koło rydwanu, którym kręcili i obstawiali końcowy rezultat.

W czasach nowożytnych ruletka kasyno stała się wyrafinowaną grą kasynową we Francji w XVII wieku. Najwcześniejsze opisy gry w kasynie można znaleźć w powieści Jacques’a Lablee pod tytułem „La Roulette ou le Jouer”. W powieści tej opisuje on pewną grę o numerach od 1 do 36 z dodatkowymi przegródkami oznaczonymi jako zero i podwójne zero. Te kieszenie były przeznaczone dla banku i zwiększenia przewagi kasyna.

W ruletkę grano w ten sposób aż do 1843 roku, kiedy to w niemieckim mieście Homburg otwarto cieszące się ogromnym powodzeniem kasyno. Kasyno to oferowało ruletkę z pojedynczym zerem. Ten nowy trend nabrał rozpędu aż do momentu, gdy kasyno w Monte Carlo wprowadziło w swoim lobby ruletkę z pojedynczym zerem. Wkrótce wersja ta stała się standardem w kasynach w całej Europie.

Największe wygrane w ruletce online na świecie

Nie bez powodu kasyno ruletka w kasynach internetowych cieszy się tak wielkim powodzeniem. Korzystne limity zakładów, natychmiastowa wygrana, ogromne emocje towarzyszące obrotom koła, wysoki zwrot dla gracza w postaci wskaźnika RTP powyżej 97% – to wszystko powoduje, że właśnie przy ruletce gracze najczęściej uzyskują wygraną. Rzućmy okiem na najbardziej spektakularne wygrane uzyskane przy tej grze w kasynach. Oby i wam sprzyjało podobne szczęście!

Kto Data Suma Opis
Charles Welles 1891 r. 2 mln franków Oszust i notoryczny hazardzista Charles rozbił bank wygrywając 23 razy pod rząd.
Ashley Revell 2004 r. 135 000 USD Ten gracz postawił na jedno pole oszczędności swojego życia. I wygrał.
Chris Boyd 2001 r. 220 000 USD Kolejny ryzykant, który postawił wszystkie zgromadzone zaskórniaki. Obstawił czerwone i wygrał.
Pedro Grendene Bartelle 2017 r. 3,5 mln USD 35 000 USD Postawione na liczbę 32 zaprocentowało. Szczęśliwy biznesmen wyszedł z kasyna z pokaźną sumą.
Philip Green 2004 r. 2 mln funtów Magnat branży tekstylnej tego roku wygrał łącznie ponad 3 mln funtów podczas gry w ruletkę.

Jak grać w ruletkę online na prawdziwe pieniądze

Pierwszą rzeczą, jaką musimy uczynić, aby móc złożyć zakład w ruletce online, jest założenie konta w jakimś kasynie. Przy okazji możemy ubiegać się o premię powitalną za samo założenie konta. Będzie nam zwykle przysługiwał bonus bez depozytu albo premia, której wysokość, zależeć będzie od wniesionego depozytu. Dzięki temu rozpoczniemy grę z większą kwotą pieniędzy lub darmowymi obrotami.

Wybierajmy tylko kasyna z ważną licencją. Jeśli zdecydujemy się na grę w kasynie, które nie posiada ważnej licencji, ryzykujemy utratę depozytu oraz inne problemy.

Założenie konta w kasynie online trwa około minuty.

Operator wymaga od nas podania:

 • loginu,
 • hasła, waluty w której będziemy dokonywać rozliczeń z kasynem,
 • podstawowych danych takich jak miejsce zamieszkania oraz numer telefonu.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości gracza. Standardowo polega to na wysłaniu do pracownika kasyna skanów dokumentów w postaci dowodu osobistego, rachunku za media, oraz zrzutu ekranu z aplikacji bankowej. Po dopełnieniu tych procedur będziemy mogli nie tylko obstawiać zakłady na ruletce, ale również wypłacić ewentualną wygraną.

Przed wpłatą jakiegokolwiek depozytu radzimy jednak przetestować kilka gier całkowicie za darmo. Na szczęście najpopularniejsze wersje ruletki są dostępne w wersjach demo również na naszej stronie.

Jak wygląda gra za darmo w ruletkę?

Jak już powiedzieliśmy, można łatwo grać w ruletkę online za darmo na naszej stronie internetowej. Gra za free nie wymaga od nas wpłaty depozytu i nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem. Może to być wstęp do naprawdę dobrej zabawy. Aby rozpocząć grę, wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami:

 • Otwieramy odpowiednią stronę.
 • W górnej części ekranu wybieramy okno z grą.
 • Wciskamy przycisk „Play”.

Dla wygody możemy włączyć tryb pełnoekranowy. Ilość wirtualnej waluty do gry nie jest niczym ograniczona. Gdy wyczerpią nam się środki, wystarczy przeładować grę. Naturalnie zachęcamy do gry w ruletkę za darmo na stronach kasyn online w Polsce. Nie wymaga to rejestracji!

Ruletka live w polskich kasynach

Kasyno Ruletka europejska Ruletka amerykańska Ruletka Francuska Ruletka Live Bonus na start Wager
Wazamba Casino + + + + 2 000 PLN + 200 FS 40x
Slottica Casino + + + + 1 400 PLN + 30 FS 45x
Wild Fortune + + + + 1 500 PLN + 175 FS 45x
AllIn Casino + + + + 777 EUR 30x
National Casino + + + + 1 200 PLN + 150 FS 40x

Najwięcej emocji dostarcza oczywiście ruletka z żywym krupierem. Namiastkę takiej gry bez wychodzenia z domu zapewniają nam gry od dostawców w rodzaju Evolution, które wykorzystują transmisję HD albo nawet 4K do kontaktu z prawdziwym krupierem. Szukajcie stołów Live w najlepszych kasynach! Możesz grać w pełną wersję ruletki online za darmo, tak jak na automatach.

Najlepsze polskie kasyna z ruletką za darmo

Ruletka online za darmo w polskich kasynach internetowych cieszy się dużym powodzeniem. Jest to zasługą sporej oferty wirtualnych wersji tej popularnej gry. Na tych grach podają naprawdę imponujące wygrane a minimalne zakład jaki możemy złożyć wynosi często kilka tysięcy zł.

Kasyno Bonus za rejestrację Wager Min. depozyt Ruletka na żywo Min. wypłata Licencja
Nitro Casino 500 zł + 150 free spinów x50 50 zł tak 200 PLN Malta
Neon Vegas 500% do 2500 zł x20 10 euro tak 200 PLN Malta
National Casino 100% do 400 zł + 100 zakręceń x40 80 PLN tak 50 PLN Curacao
Total Casino 2500 zł i 120 spinów x30 40 PLN tak 5 PLN Polska
Casino Euro 200% do 4 000 + 200 FS x35 50 PLN tak 50 PLN Malta

Jak rozpocząć grę w ruletkę online?

Pierwsza zasada, o jakiej powinniśmy pamiętać przed rozpoczęciem gry, to zapoznanie się dokładnie z zasadami danego wariantu ruletki online. Jeszcze przed założeniem konta w kasynie postarajmy się rozegrać sporą ilość wirtualnych kredytów w wersji demo ruletki europejskiej, amerykańskiej i francuskiej. W ten sposób poznamy dobrze zasady rządzące zakładami oraz wypłatą wygranych. Nie spieszmy się ze złożeniem zakładu na prawdziwe pieniądze!

Wersja demo mają również to do siebie, że nic nie ryzykujemy. Możemy dowolnie testować różne ruletka strategia i systemy rozgrywki.

Sprawdzimy w ten sposób również, czy dana gra dobrze działa na telefonie komórkowym albo tablecie.

Jeśli nie musimy ryzykować, spędzimy maksymalnie dużo czasu na zupełnie darmowej grze.

W kolejnych krokach należy po prostu wpłacić depozyt do kasyna np. za pomocą BLIK. Zaczynajmy się od niskich zakładów. Warto korzystać z powyższego zestawienia, aby jak najlepiej rozdysponować swój budżet. Jeśli zdecydowaliśmy środki w legalnym, licencjonowanym kasynie, nie powinniśmy mieć najmniejszych kłopotów z wypłatą wygranej. Od stołów w wersji na żywo oraz od gry w wersji video możemy odejść w każdej chwili.

Ruletka online na urządzeniach mobilnych

Gra na telefonie czy tablecie sprawia największą frajdę. Nie ma żadnych ograniczeń, możemy oddać się rozrywce w dowolnym miejscu, w którym mamy zasięg. Do gry w ruletkę online na komórce nie musimy pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania. Każde renomowane kasyno polecane na naszej stronie posiada dostosowaną wersję strony na urządzenia mobilne, więc wystarczy tylko zalogować się, by móc obstawiać lub grać za free bez rejestracji!

Jeśli interesujące nas kasyno internetowe oferuje własną aplikację, z pewnością warto z niej skorzystać. Po pierwsze, jest ona zupełnie darmowa. Po drugie, jest nieco wygodniejsza od korzystania ze strony www w przeglądarce. Na naszej stronie znajdziecie recenzję kasyn, które oferują niewielką premię za pobranie i instalację aplikacji mobilnej na systemy Android, Windows Mobile czy iOS. Taki bonus bez depozytu pozwoli wam nieco dłużej cieszyć się grą w ruletkę.

W poniższych e-kasynach możecie korzystać z wygodnych apek na różne systemy operacyjne.

Kasyno Aplikacja Bonus na start Wager Min. depozyt
Total Casino iOS/Android 2 500 PLN + 120 FS 35x 5 PLN
GGbet iOS/Android 4 000 PLN + 175 FS 30x/40x 20 PLN
Slottica iOS/Android 1 400 PLN + 30 FS 45x 40 PLN
Euro Casino Android 4 000 PLN + 400 FS 35x 50 PLN
Slotty Vegas Android 1 400 PLN + 135 FS 40x/50x 45 PLN

Zalety i wady ruletki online porównaniu do kasyn stacjonarnych

Nie da się ukryć, że istnieją zwolennicy zarówno ruletki w kasynie stacjonarnym, jak i rozgrywanej online. Nie udzielimy więc odpowiedzi na pytanie: ruletka tak czy nie? Wiadomo, że nic nie zastąpi małego tłumu przy stole i emocji towarzyszących obserwowaniu koła z kulą. Śmiechy, komentarze, nowe znajomości – póki co pod tym względem kasyno stacjonarne jest niezastąpione.

Jednak ruletka online nie ustępuje tej w kasynie stacjonarnym i pod wieloma względami ją nawet przebija.

Gra w wersję demo, możliwość testowania dowolnych wariantów ruletki bez ograniczeń, brak kolejek przy stole – te inne zalety sprawiają, że gra w kasynie internetowym jest równie atrakcyjna.

Cechy ruletki online Cechy ruletki stacjonarnej
Możliwość gry za darmo w wersję demo Niezapomniana atmosfera prawdziwego kasyna
Elastyczne limity zakładów Kasyno stacjonarne znajduje się zwykle daleko od domu
Brak kolejek przy stole Ograniczona liczba wariantów gier
Mnóstwo wariantów niespotykanych w stacjonarnych kasynach Trudno grać o dowolnej porze i w dowolnym miejscu
Możliwość otrzymania premii na start po rejestracji Najczęściej gra tylko za gotówkę
Tysiące rozmaitych wariantów ruletki w wersji na żywo Brak premii za wejście do kasyna
Gra mobilna w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie Stacjonarne kasyno ma ograniczoną liczbę miejsc
Możliwość gry za kryptowaluty i inne waluty FIAT

FAQ

Jak grać w ruletkę online bez rejestracji?

To proste – wystarczy wybrać jedną z polecanych przez nas stron, odszukać w menu odpowiednią grę i można przetestować ją całkowicie za free! (Uwaga, nie dotyczy gier w trybie live).

Jak wybrać najlepszy rodzaj ruletki online dla siebie?

Najbezpieczniejsza jest ruletka francuska lub europejska, ponieważ oferuje najmniejszą przewagą krupiera. Powinni zacząć od niech wszyscy początkujący gracze. Początkującym graczom zaleca się obstawianie zakładów o wysokim prawdopodobieństwie wygranej, czyli zakładów zewnętrznych (outside bets). Do bardziej ryzykownej gry można przejść po nabraniu wprawy.

Czy krupier może oszukiwać w ruletce online na żywo?

Jest to bardzo mało prawdopodobne. Każde renomowane, legalne kasyno podlega ciągłym kontrolom. Jakiekolwiek sygnały od graczy o nieprawidłowościach są natychmiast wyłapywane. Dostawca gier, w których krupierzy oszukują również ryzykuje swoją renomę, dla takich firm może to oznaczać nawet bankructwo. Jednak pamiętajmy, że wszędzie, gdzie pojawia się czynnik ludzki, istnieje możliwość nieuczciwych zagrań. W przypadku podejrzeń o nieuczciwe praktyki natychmiast trzeba zgłosić to obsłudze kasyna!

Czy istnieją tematyczne lub markowe odmiany ruletki online?

Oczywiście, że są. Dostawca Playtech stworzył tematyczną wersję ruletki o nazwie Age of the Gods Roulette. Ta zainspirowana grecką mitologią gra posiada czteropoziomowy progresywny jackpot i jest dostępna zarówno w formacie live jak i RNG. Playtech oferuje również markowy slot inspirowany karierą legendarnego dżokeja wyścigów konnych Frankie Dettori.

Kto przeprowadza audyt gier ruletki online, aby upewnić się, że nie są one sfałszowane?

Wielu graczy, którzy nie mają doświadczenia z ruletką online, jest sceptycznych co do uczciwości wyników. Nie ma potrzeby się o to martwić, jeśli gramy w legalnym kasynie. Licencjonowani operatorzy gier hazardowych poddają swoje gry w ruletkę częstym audytom, przeprowadzanym przez akredytowane agencje, takie jak eCOGRA, iTech Labs i TST. W interesie przejrzystości i uczciwości, niektóre kasyna online publikują i aktualizują wyniki swoich audytów.

Czy istnieją gry w ruletkę z zakładami pobocznymi?

Tak, niektóre odmiany wspierają zakłady poboczne, którymi można urozmaicić swoją ruletkę. Dwa przykłady, które od razu przychodzą nam na myśl to Spread Bet Roulette firmy Playtech i Roulette Royale firmy Microgaming, gdzie zakład poboczny jest kluczem do wygrania progresywnego jackpota.

Zauważyłem, że ten sam numer pojawia się trzy lub cztery razy z rzędu. Czy jest to oznaką tendencyjności koła, czy może oprogramowanie jest sfałszowane?

Chociaż jest to niezwykle rzadkie zjawisko, liczba pojawiająca się cztery razy z rzędu niekoniecznie wskazuje na błąd koła, ani w ruletce stacjonarnej, ani w ruletce online. Sęk w tym, że nie możemy wyciągać pochopnych wniosków z małej próbki, trzeba tysięcy spinów, aby dojść do jakichkolwiek rozsądnych wniosków. Ponadto w najlepszym interesie kasyn online jest upewnienie się, że ich RNG produkują losowe wyniki. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, losowość gwarantuje, że kasyno zbierze oczekiwany procent zysków z gier. Po drugie, jeśli operator zostanie przyłapany na używaniu sfałszowanego oprogramowania podczas audytu RNG, straci zarówno swoją reputację jak i licencję.

Jak dokonać wpłaty, aby obstawiać w ruletce online?

Wpłata depozytu jest niezwykle prosta. Po pierwsze, musimy mieć założone konto w danym kasynie. Po drugie, powinniśmy mieć zdeponowane środki w e-portfelu, na karcie kredytowej albo w formie kryptowalut. W kasynach można także płacić za pomocą specjalnych voucherów pre paid. Po trzecie, należy przejść do działu kasjer i wybrać interesującą nas metodę płatności. Wpłacić można minimalną sumę określoną w regulaminie kasyna. Zatwierdzenie płatności na miejsce za pomocą specjalnego kodu PIN w aplikacji mobilnej albo po podaniu kodu vouchera. Środki powinny natychmiast znaleźć się na naszym koncie w kasynie.

Jak wypłacić pieniądze po wygranej w ruletce w kasynie?

Gdy sprzyjało nam szczęście, naturalnie możemy wypłacić w całą wygraną. Jeśli środki z wygranej nie pochodzą z obrotu pieniędzmi bonusowymi, kasyno powinno rozpatrzyć nasz wniosek o wypłatę pozytywnie. Ważne jest, abyśmy dokonali wcześniej pełnej weryfikacji konta, przesyłając odpowiednie dokumenty do pracownika kasyna. Wniosek o wypłatę w kasynach jest rozpatrywany zwykle do 3 dni roboczych. Po tym czasie środki są zwalniane i trafiają do nas na konto.

Jaka jest najlepsza ruletka online do gry?

Osoby początkujące powinny przede wszystkim wypróbować europejską bądź francuską wersją ruletki. W tych wersjach gra ruletka ma największą przewagę nad domem gry i łatwiej jest tutaj o wygraną. Gdy nabierzemy doświadczenia, łatwiej nam będzie wypróbować mniej typowe wersje ruletki. Jeśli chodzi o dostawców gier, polecamy przede wszystkim korzystanie ze sprawdzonych programów takich firm jak MicroGaming, NetEnt, Play'n GO, Playson, Belatra czy Relax Gaming. Tak naprawdę legalne kasyno zawsze posiada sprawdzone oprogramowanie i nie ma przeszkód, abyśmy korzystali także z mniej popularnych gier.

Jak dowiedzieć się o minimalnym i maksymalnym zakładzie w ruletce online?

W przypadku ruletki w wersji wideo, informacje o minimalnym i maksymalnym zakładzie zawarte są w tabeli wygranych. Dostęp do niej jest z poziomu głównego panelu z grą. Tam też znajdziemy informacje na temat maksymalnej wypłaty. w przypadku gry z krupierem na żywo informacja o minimalnym i maksymalnym zakładzie powinna być wyświetlona na samym stole. W niektórych kasynach online dane te są wyświetlane na ikonie z grą w lobby, możemy więc łatwo wybrać stół o wysokich lub niskich stawkach.

Ile wirtualnej waluty dostaje się za grę w darmową ruletkę online?

Na wstępie warto powiedzieć, że darmowa ruletka online występuje jedynie w wersji wideo. Nie możemy testować za wirtualne żetony gier na żywo. Ilość pieniędzy do gry w wersji demo jest nieograniczona. Gdy wirtualne kredyty nam się skończą, wystarczy ponownie otworzyć grę, aby móc zacząć obstawiać od nowa.

Jak dostać bonus od kasyna na grę w ruletkę?

Wiele kasyn organizuje promocje, w których możemy otrzymać odpowiednią pulę środków do rozdysponowania na grach stołowych bądź w kasynie na żywo. Na naszej stronie w recenzjach poszczególnych domów w których znajdziecie informacje o tym które bonusy obejmują ruletkę, a które można wykorzystać jedynie na automatach typu jednoręki bandyta. Warto szukać specjalnych promocji do wykorzystania w kasynie na żywo i na grach stołowych.

Jak połączyć się z ruletką na żywo?

Do korzystania z kasyna na żywo nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie. Aby móc korzystać z takich gier, musimy mieć jedynie najnowszą wersję przeglądarki obsługującą HTML5. Warto wyłączyć wcześniej wszystkie wtyczki blokujące reklamy, gdyż mogą one powodować problemy z transmisją. niezbędny jest również szybkie łącze internetowe, ponieważ streamy z grami są w wysokiej rozdzielczości HD a nawet 4K. Mobilna aplikacja wyprodukowana przez kasyno również nadaje się do obstawiania ruletki na żywo.

Amerykańska vs europejska ruletka: która z nich jest lepsza?

Wersja amerykańska ruletki tym różni się od wersji europejskiej, że posiada dodatkowe pole z cyframi 00. Gdy kula trafi na pole z cyfrą 0 lub 00, nasz zakład przepada. W wersji amerykańskiej przewaga kasyna jest nieco wyższa niż w wersji europejskiej ruletki. Z tego też względu polecamy grę w wersję europejską bądź francuską. Powód jest prosty: nasze szanse na wygraną są większe.

Jaka jest najbardziej opłacalna strategia gry w ruletkę?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Wszystkie systemy, które dają nam większą szansę na zwycięstwo w ruletkę, opierają się na teoretycznych rozważaniach. Coś co, zgadza się na papierze, wcale nie musi przynieść nam zwycięstwa w realu. Najlepiej więc podchodzić do wszelkich recept na pewne zwycięstwo z dużą dozą sceptycyzmu.